تبلیغات
 • کد نمایش افراد آنلاین
 • مقالات اموزشی و دانلودهای مفید - ترفندهای ویندوز
   
  مقالات اموزشی و دانلودهای مفید
  کپی برداری ازمطالب این وبلاگ باذكرمنبع مجاز است درغیر این صورت استفاده از ان ازنظرشرعی حرام میباشد. نظر یادتون نره
  صفحه نخست                 تماس با مدیر                    پست الکترونیک                   RSS                  ATOM
  نظرات ()
  نوشته شده توسط حسین کریمی در تاریخ یکشنبه 10 دی 1391
  ● شروع ویندوز:جلوگیری از فعال شدن برنامه‌های موجود در Start Up
  همانطور که می‌دانید اگر در زمان بالا آمدن (Boot) ویندوز کلید Shift را پایین نگه داریم، برنامه‌های موجود در پروندهٔ Start Up فعال نخواهند شد. متأسفانه اگر این عمل را خیلی زود انجام دهیم ویندوز به صورت Safe Mode بالا می‌آید. روش بهتر این است که کلید CTRL را هنگامی‌که علامت بر صفحه در هنگام بوت شدن سیستم نمایان شد، فشار داده و نگه داریم.
  اگر تعداد زیادی برنامه و صفحه را در محیط ویندوز باز کرده بودید و یکی از آنها باعث قفل شدن یا جواب ندادن سیستم شد برای غلبه بر این مشکل Crtl+Alt+Del را فشار دهید، سپس برنامه مشکل‌زا‌را از لیست انتخاب کرده و دکمه End Task رافشار دهید.
  ● چقدر زمان طول می‌کشد تا پس از فشار دادن دکمه Shut Down کامپیوتر خاموش شود؟
  ● شروع ویندوز:جلوگیری از فعال شدن برنامه‌های موجود در Start Up
  همانطور که می‌دانید اگر در زمان بالا آمدن (Boot) ویندوز کلید Shift را پایین نگه داریم، برنامه‌های موجود در پروندهٔ Start Up فعال نخواهند شد. متأسفانه اگر این عمل را خیلی زود انجام دهیم ویندوز به صورت Safe Mode بالا می‌آید. روش بهتر این است که کلید CTRL را هنگامی‌که علامت بر صفحه در هنگام بوت شدن سیستم نمایان شد، فشار داده و نگه داریم.
  اگر تعداد زیادی برنامه و صفحه را در محیط ویندوز باز کرده بودید و یکی از آنها باعث قفل شدن یا جواب ندادن سیستم شد برای غلبه بر این مشکل Crtl+Alt+Del را فشار دهید، سپس برنامه مشکل‌زا‌را از لیست انتخاب کرده و دکمه End Task رافشار دهید.
  ● چقدر زمان طول می‌کشد تا پس از فشار دادن دکمه Shut Down کامپیوتر خاموش شود؟
  بسیاری از این زمان‌ِ تلف شده به‌خاطر اجرا کردن آهنگ خاتمه ویندوز است. برای خاموش کردن یا راه‌اندازی مجدد (Restart) سریع‌تر، شما می‌توانید این موزیک را حذف کنید. برای اینکار در Control Panel گزینه Sound را انتخاب کرده و درلیست موزیک‌ها برای مورد «Exit Windows» گزینه‌ی None را از لیست Name انتخاب کنید.
  ● شکستن کلمه‌عبور(Pass Word) فراموش شده:
  اگر کلمه‌عبور ویندوز Windows logon Pass را فراموش کرده‌اید تنها کاری که باید بکنید این است که کلید Esc را هنگامی که کادر Password ظاهر شد فشار دهید. ویندوز ۹۸ بر مبنای اولیه (default Screen) اجرا می‌شود. سپس به C:\Windows بروید وفایلی با پسوند PWL . که نگهدارنده اسم و کلمه‌ی ‌عبور شما است را در آن حذف (Delete) کنید. برای مثال اگر نام Logon شما Ali است، فایل‌c:\Windows\Ali.pwl را حذف کنید و سپس Start- Shut Down را کلیک کرده و بعد گزینه‌Close all programs-and logon as another user را انتخاب کنید. وقتی که کادر Password ظاهر شد همان اسم قبلی ولی با کلمه‌عبور جدید را تایپ کنید. این روش همچنین برای کسانی که می‌خواهند با کلمه‌عبور دیگران وارد محیط ویندوز شوند نیز قابل استفاده است؟!
  ● گزینه‌های بیشتر برای Setup کردن ویندوز:
  اگر می‌خواهید ویندوز را مجدداً نصب کنید، دستور Setup را به همراه گزینه‌های زیر برای سریعتر شدن روند Setup بکار برید:
  ▪ System checking) /is برای Setup کردن ویندوز بدون چک کردن سیستم)
  ▪ id/ برای Setup کردن ویندوز بدون چک کردن فضای موجود در دیسک‌سخت
  ▪ IQ /
  ▪ in /
  ▪ وiw/ برای Setup کردن ویندوز بدون نمایش اطلاعات مربوط به قوانین (Copy right)
  ● چاپ کردن و دیدن صفحه Bios
  ابتدا مطمئن شوید که پرینتر را روشن کرده‌اید. بر دکمه‌ی Start کلیک کرده و سپس ShutDown و در آن Restart را انتخاب کرده و Ok را بزنید. بر اولین تصویر پس از راه‌اندازی مجدد کامپیوتر (reboot) کلید Del F۲یا F۱ (که با توجه به نوع کامپیوترشما فرق می‌کند) را فشار دهید. وقتی که اطلاعات Bios بر روی صفحه مشخص شد، دکمه Print Screen بر روی صفحه‌کلید را فشار دهید و پرینتر شما اطلاعات روی صفحه را چاپ خواهد کرد.
  ● روش سریع بالا آمدن سیستم بر روی DOS
  اگر می‌خواهید کامپیوتر را در ابتدای روشن کردن در محیط DOS برده و ویندوز را اجرا نکنید، مجبورید هنگامی که پیغام Starting Windows بر روی صفحه نمایان شد کلیدF۸ را بزنید و سپس از لیست گزینهCommand Prompt only را انتخاب کنید. برای سرعت بخشیدن به این روند تنها کلیدهای Alt+F۵ را هنگامی که پیغام Starting Windows ظاهر شد فشار دهید.
  ● Restart کردن سریع
  به طور معمول شما گزینه Restart را در کادر Shut Down انتخاب کنید، کامپیوتر شما عملیات راه‌اندازی مجدد معمولی (Warm Boot)را انجام خواهد داد برای تسریع این کار و جلوگیری از اتلاف وقت پس از انتخاب Restartدر کادر Shut Downکلید Shift را پایین نگه داشته و گزینه Yesرا کلیک کنید.
  ● فعال کردن پنجرهٔ‌Welcome
  وقتی که برای اولین بار ویندوز را نصب می‌کنید، کادری موسوم به Welcome بر روی صفحه ظاهر شده و به شما پیشنهاد خواندن نکات ویندوز و یا Register کردن آن را می‌کند. اگر علامت کنار پیغام Show this screen each time windows ۹۸ starts را بردارید این کادر دیگر ظاهر نخواهد شد.
  اگر زمانی بخواهید دوباره این کادر را ببینید، فقط گزینه‌ی Run در Start Menu را کلیک کرده و در کادر موجود لغت Welcome را تایپ کنید.
  ● باز هم سرعت بخشیدن به بالا آمدن ویندوز
  برای سرعت بخشیدن به بالا‌آمدن کامپیوترتان، می‌توانید روند جستجو برای پیدا کردن دیسک‌گردان جدید را غیرفعال کنید تا هر بار که کامپیوترتان را روشن می‌کنید ویندوز بی‌جهت به دنبال دیسک‌گردان نگشته و وقت شما را تلف نکند. برای این کار اشاره‌گر ماوس را روی My Computer برده و دکمه راست را فشار دهید واز روی کادر ظاهر شده گزینه Properties را انتخاب کرده و در آن دکمه Performance را فشار دهید. سپس دکمه File System و در کادر ظاهر شده علامت کنار پیغام Search for new floppy disk drives each time your Computer starts را بردارید.
  ● رازهای نهان در پشت تصویر شروع ویندوز (StartUp Logo)
  در هنگام راه‌اندازی ویندوز هنگامی‌که شما به تصویر شروع ویندوز نگاه می‌کنید چه اتفاقی در حال افتادن است؟ شما براحتی می‌توانید از کارهایی که کامپیوتر در این فاصله در حال انجام دادن است فقط با فشار دادن دکمه Esc مطلع شوید. وقتی Escرا فشار دهید کارهای در حال انجام به سرعت به صورت متن بر صفحه‌نقش می‌بندند. شما می‌توانید این عملیات را با فشار دادن دکمه Pause متوقف کرده و مطالب موجود در صفحه‌نمایش را با دقت مطالعه کنید و برای ادامه کار یکی از کلید‌های صفحه‌کلید را مجدداً فشار دهید.
  ● پی‌گیری روند شروع ویندوز
  پی‌گیری روند شروع ویندوز در هنگامی که بالا آمدن ویندوز دچار اشکال می‌شود بسیار قابل استفاده و ضروری است. برای انجام این کار از نرم‌افزار Wordpad برای باز کردن فایل Bootlog.txt در C:\ کمک بگیرید. درمحیط Wordpad از لیست Edit گزینه Find را انتخاب کرده‌و در کادر مربوطه کلمه Fail راتایپ کرده و روی دکمه Find Next کلیک کنید. اگر روند جستجو بر روی جمله‌ای که در آن لغت Fail وجود داشت متوقف شد، شما مشکلی که باعث خرابی در بالا آمدن ویندوز شده است را پیدا کرده‌اید.
  ● یک راه ساده برای بستن برنامه‌ها
  همانطور که می‌دانید با فشار دادن Alt+F۴ می‌توان برنامه‌ها و صفحات بازشده در ویندوز را بست. راه دیگر نیز وجود دارد: فشار دادن Alt+Space به همراه C.
  ● بستن سریع تمام برنامه‌ها:
  از این روش برای بستن تمام برنامه‌ها در یک‌لحظه می‌توانید استفاده کنید. از منوی Start بر روی گزینه‌ی Run کلیک کرده و در کادر مربوطه کلمه Taskman را تایپ و OK را فشار دهید. کادری موسوم به Task باز می‌شود. سپس کلید Shift را پائین نگه داشته و اولین و آخرین برنامه از لیست برنامه‌های باز شده را انتخاب کنید. سپس از لیست Window گزینه End task را انتخاب کنید. تمام برنامه‌ها بسته می‌شوند! برای سهولت بیشتر کار می‌توانید یک میانبر (Shortcut) از برنامه Task در Start Menu درست کنید.
  راه دوم: از منوی Start گزینه Shut Down را انتخاب کرده و در کادر مربوطه گزینه‌ی close the programs and logon as a different user را انتخاب کنید،‌سپس دوباره با نام قبلی خود وارد ویندوز شوید.
  ● ساختن کلیدهای میانبر (Hot Keys) :
  به عنوان یک راه برای بازکردن برنامه‌های تحت ویندوز شما می‌توانید کلیدهای میانبر بسازید. به این معنی که هرجا در محیط ویندوز این کلیدها را فشار دهید برنامه مورد نظر اجرا خواهد شد و این‌کار باعث سهولت‌کار و جلوگیری از اتلاف وقت می‌شود. برای ساختن کلیدهای میانبر بر روی شکل برنامه مورد نظر(منظور Shortcut است). راست کلیک کنید و گزینه Properties را از میان گزینه‌های موجود در کادر انتخاب کنید،‌سپس دکمه Shortcut را فشار داده و یک حرف مورد نظر (مثلا"w برای برنامه Word) را در کادر Shortcut Key تایپ کنید. ویندوز خودبه‌خود کلید میانبر Ctrl+Alt+W را برای باز شدن برنامه Word انتخاب می‌کند و از این به بعد هر کجا بخواهید Word را اجرا کنید تنها کلیدهای Ctrl+Alt+W را فشار دهید.
  ● اطلاعات مربوط به تاریخ
  برای مطلع شدن از زمان، تنها کاری که باید بکنید این است که به گوشه سمت راست نوار وظیفه (Task Bar) نگاه کنید. اما چگونه می‌توان از تاریخ مطلع شد؟ برای این کار نشانه ماوس را روی ساعت قرار داده و چند لحظه صبر کنید، تاریخ (روز، ماه و سال) برای چندین ثانیه بر روی صفحه ظاهر شده و سپس از بین می‌رود.
  ● فایل‌های من را در سطل آشغال نریز! (جلوگیری از بازیابی فایل‌های پاک شده)
  شاید خیلی از فایل‌ها محرمانه باشند و شما نخواهید آنها را در سطل آشغال ویندوز نگه دارید تا کسی بتواند آنها را بازیابی کند. برای انجام این کار در هنگام پاک کردن کلید Shift را پائین نگه دارید. ویندوز فایل‌ها را مستقیما" پاک می‌کند و در سطل آشغال نمی‌ریزد.
  ● بوجود آوردن سریع‌تر پک پرونده‌
  برای ساختن یک پرونده در یک قسمت خالی از محیط کار ویندوز (Desktop) راست کلیک کرده و از کادر ظاهر شده بر روی گزینه New کلیک کنید. کادر دیگری ظاهر خواهد شد که انواع متفاوت پرونده‌هائی که امکان دارد ایجاد شوند، در آن لیست شده است. با انتخاب یکی از آنها و تغییر نام آن (اگر لازم باشد) و دوبار کلیک کردن می‌توانید شروع به ساختن پرونده جدید کنید.
  ● میانبرهای اصلی (پیش فرض‌) میکروسافت در محیط ویندوز.
  کلید Winkey کلیدی در بین دو کلید AltوCtrl در طرف چپ و Alt و Menu در طرف راست صفحه کلید است (البته صفحه کلیدهای جدید مخصوص ویندوز). همانطور که می‌دانید اگر شما کلید Winkey را فشار دهید، به طور اتوماتیک منوی Start باز می‌شود. دیگر کلیدهای قابل استفاده با کلید Winkey برای باز کردن سریع برنامه‌های ویندوز از این قرارند:
  ▪ باز کردن منوی Winkey : Start
  ▪ باز کردن کادر Winkey+ tR : Run
  ▪ minimizeکوچک کردن تمام پنجره‌های باز شده : Winkey+ tM
  ▪ عمل عکس کوچک کردن پنجره‌ها Winkey+Shift+M
  ▪ باز کردنWinkey+F۱ : Help
  ▪ باز کردن کادرWinkey+F : Find
  ▪ باز کردن Winkey+E : Explorer
  ▪ باز کردن کادرWinkey+Ctrl+F :Find Computer
  ▪ تغییر جا دادن در کلیدهای نوار وظیفه: Winkey+Tab
  ▪ نشان دادن یا مخفی کردن محیط کاری ویندوز :inkey+D
  ▪ باز کردن کادر مریوط به Printer برای اضافه کردن یا چک کردن آن :Winkey+P
  ▪ باز کردن کادر مربوط به تنظیماتWinkey+I : Mouse
  ▪ باز کردن کادر مربوط به تنظیمات Winkey+K : Keyboard
  نوع مطلب :
  برچسب ها :
  لینک های مرتبط :

  چهارشنبه 9 آبان 1397 01:21 ب.ظ
  Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog
  that automatically tweet my newest twitter updates. I've been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience
  with something like this. Please let me know if you run into anything.
  I truly enjoy reading your blog and I look forward to
  your new updates.
  یکشنبه 15 مرداد 1396 03:57 ب.ظ
  Thanks for ones marvelous posting! I really enjoyed reading it, you can be a great author.
  I will make sure to bookmark your blog and may come back in the foreseeable future.
  I want to encourage you to definitely continue your great
  work, have a nice weekend!
  یکشنبه 15 مرداد 1396 02:58 ق.ظ
  My brother suggested I might like this website. He was totally right.
  This post truly made my day. You can not imagine just how much time I had spent for this information! Thanks!
  شنبه 14 مرداد 1396 05:19 ب.ظ
  I don't even know how I ended up here, but I thought this
  post was great. I do not know who you are but definitely
  you're going to a famous blogger if you aren't already ;) Cheers!
  شنبه 7 مرداد 1396 03:17 ب.ظ
  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the
  video to make your point. You definitely know what
  youre talking about, why throw away your intelligence on just posting
  videos to your site when you could be giving us something enlightening to read?
  سه شنبه 22 فروردین 1396 03:38 ق.ظ
  hello there and thank you for your info – I have definitely picked up
  anything new from right here. I did however expertise a few technical
  issues using this web site, as I experienced to reload the website lots of times previous to I could get it to load correctly.
  I had been wondering if your web hosting is OK?
  Not that I'm complaining, but slow loading instances times
  will sometimes affect your placement in google and could damage your high quality score if advertising and marketing with
  Adwords. Well I am adding this RSS to my email and can look out for much
  more of your respective interesting content.
  Make sure you update this again very soon.
  دوشنبه 21 فروردین 1396 08:52 ق.ظ
  Hello just wanted to give you a quick heads up and let you
  know a few of the images aren't loading properly. I'm not sure why but I think its a linking issue.
  I've tried it in two different browsers and both show the same outcome.
   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر


  درباره وبلاگ


  خوش امدیدمن حسین کریمی هستم هدف من ازایجاد این وبلاگ ارائه دادن مطلب اموزشی به شما است.لطفا برای هرچه بهتر شدن وبلاگ نظرات خودرا باما درمیان بگذارید.
  کپی برداری ازمطالب این وبلاگ باذكرمنبع مجاز است درغیر این صورت استفاده از ان ازنظرشرعی حرام میباشد.
  واگرمشكلی داشتید{درهمه ی زمینه ها} ان را با ما درمیا ن بگذا رید تا راه حل ان را برایتان بگوییم.

  ایمیل من درصورت نیاز:karimi1@ymail.com

  مدیر وبلاگ : حسین کریمی
  مطالب اخیر
  نویسندگان
  نظرسنجی
  طرفدار چه تیمی هستید؟  آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

  دریافت کد پرواز بادکنک ها